Faluház

Előzmények:

A Tiszasülyért Egyesület egy osztálytalálkozó eredményeként 2003-ban jött létre azzal a céllal, hogy a falu hagyományait, szokásait feltárja, újra élessze, kapcsolatot keressen a faluból elszármazottakkal, teremtsen egy helyet, ahol öregek, fiatalok egymásra találva megismerhetik a múltat, építhetik a jövőt.

Az elszánást tett követte, az egyesület a községi önkormányzat együttműködésével közadakozásból és támogatásokból vásárolt egy Faluházat 2003-ban. 2004-2005 között egy SAPARD pályázat elnyerésével felújította, majd elkezdte összegyűjteni a faluban azokat a tárgyi, képi és szóbeli emlékeket, amelyek a falu múltját, jelenét meghatározzák.
Felújítja a falusi népszokásokat, locsolkodás, disznóölés, újkori hagyományőrző rendezvényeket szervez, az egészséges életért sport eseményeket szervez, pl. „bicogó-maraton”, maratoni lovastúrák.

A FALUHÁZ NYITVATARTÁSA:

HÉTFŐ - PÉNTEK: de. 9:00-12:00-ig
du. 13:00-15:00-ig

Szombat,vasárnap ZÁRVA

A nyitva tartás alatt a Múzeum is látogatható!

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

Információkérés, időn kívüli látogatás esetén az alábbi telefonszám hívható
06 20 541-7057

Dátum / Idő

Üdvözlet

Felhasználónév:

Jelszó:

Adatok megjegyzése

[ ]

Névnap

Ma 2024. 4. 18, csütörtök, Andrea napja van.
Holnap Emma napja lessz.

Boldog névnapot
Névnapi idézetek küldése...

Keresés Tiszasülyért Egyesület

RSS hírforrások

Hírek átvehetőek ezen rss hírforrások használatával.
rss1.0 rss2.0 rdf