Fair Play

A Fair Play Nevében!

Kedves „Bicogók”!

Az elmúlt versenyek alkalmával sok mindent követtünk el jó szándékú tudatlanságból, amelyekből le kell vonnunk a tanulságokat.

Kérlek benneteket, hogy vegyétek figyelembe az alább felsoroltakat!

• A versenybírók és segítők utasításait tartsátok be!
  • A csapatkapitány szükség szerint hívja fel a csapattagok figyelmét a sportszerű magatartásra.
  • A regisztrálás után ossza ki a rajtszámokat, melyeket a verseny végéig viselni kell a felsőtest elején.
  • A versenyre csak megfelelő műszaki állapotú kerékpárt hozzatok.
  • A rajt színhelyén ragasszátok rá a rajtszámotokkal azonos számozású címkét.
  • A váltóbotot csak rajtszámot jól látható módon viselő futó vihet és adhat át, ill. kaphat.
  • A váltóbotot látható módon kell vinni! Nem lehet ruházat alá rejteni.
  • A váltás kézből-kézbe adással történhet, a botot dobni tilos a váltótárs felé.
  • A célba érkezéskor azonnal át kell nyújtani a versenybírónak.
  • A futó sportolót előnyben kell részesíteni a pálya minden részén a többi résztvevővel szemben.
  • A futó sportolót tilos kerékpáron-, vagy személygépkocsival szállítani! Be nem nevezett személy a csapathoz nem csatlakozhat a hivatalos kísérőn kívül.
  • A váltások mindig az út jobb szélén történjenek a leváltott személy jobbra húzódva menjen frissíteni, pihenni, a mögötte érkezők mozgását figyelemmel kisérve.
  • A mezőny minden tagja köteles az általános jobbra tartás szabályainak megfelelően közlekedni az út szélén, lehetőleg egy sorban. Ha valaki előzni akar, hangos „PÁLYA” kiáltással figyelmeztesse az előtte haladókat, akik kötelesek jobbra húzódással lehetővé tenni a balesetmentes manővert. Hírtelen előzést, a kellő hátratekintés nélkül ne végezzetek, mert ha már előz titeket valaki, akkor komoly sérüléseket okozhattok egymásnak.
  • Váltás alkalmával a kerékpárt ne hagyjátok az úton. A frissítő állomásokon csak a ténylegesen szükséges mennyiségű ellátmányt vegyétek magatokhoz. Aki nem versenyző annak ez a juttatás nem jár. A szemetet a kijelölt gyűjtőzsákokba helyezzétek. Ha ez nem lehetséges, mert már túlhaladtatok az állomáson, (30 m-ig) akkor se dobjátok el, hanem adjátok le a következő állomáson.
  • Bármilyen okból a versenyt nem tudjátok folytatni, akkor a legközelebb lévő frissítőállomás személyzetének ezt jelezni kell, a rajtszámot le kell adni, és szükség szerint vegyétek igénybe a szervizkocsi, ill. a mentő segítségét. (A rajt színhelyén ismertetve lesz a Mentő, ill. a Versenybíró telefonszáma.)
  • A célba érkezéskor a futó menjen elöl, és mögötte érkezzetek biztonságos távolságban egymástól, (egy csoportban) nagyon ügyelve az ilyenkor adódó zsúfoltságra.
  • A kerékpárosokat balra terelik a célban és ettől 50 méterrel feljebb állhatnak meg, ahol gyülekezhetnek, és a kerékpárokat megőrzőbe ill. teherkocsira tehetik.
  • A csapatkapitány vegye fel az étkezési jegyeket!
  • Lehetőség szerint igyekezzetek lefürdeni, ebédelni és együtt maradni az eredményhirdetésig.
  • Élvezzétek az éppen zajló helyi programokat, de kérem, figyeljétek a hangosbemondó információit.

A szervezők nevében, élményekben gazdag, balesetmentes versenyzést kívánok!

Hoffer Károly
ötletgazda

Dátum / Idő

Üdvözlet

Felhasználónév:

Jelszó:

Adatok megjegyzése

[ ]

Névnap

Ma 2024. 4. 30, kedd, Katalin, Kitti napja van.
Holnap Fülöp napja lessz.

Boldog névnapot
Névnapi idézetek küldése...

Keresés Tiszasülyért Egyesület

RSS hírforrások

Hírek átvehetőek ezen rss hírforrások használatával.
rss1.0 rss2.0 rdf